AddSound.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Wydarzenia Messer Chups - Szuflada 15

Messer Chups - Szuflada 15


Jeżeli ktoś słyszał o californijskiej grupie psychobilly The Cramps, nie trzeba będzie długo prezentować mu sylwetkę Messer Chups. Jest to bowiem rosyjska odpowiedź.

W zasadzie klasyfikacja gatunku muzyki wykonywana przez ten zespół jest niewykonalna. Niewątpliwie można w dokonaniach tej grup odnaleźć fascynacje psychodelią lat 60-tych, starych horrorów z lat 60. i 70. oraz kiczowatego kina klasy B, zarówno produkcji USA, jak i ZSRR. Ich koncerty to nie tylko okazja by to usłyszeć, ale również zobaczyć, gdyż zespół podczas koncertów tworzy niezwykłe audiowizualne show. 

Grupa działała przeważnie na krajowej scenie do chwili gdy w 2005 r. zainteresowała się nimi wytwórnia Mike`a Pattona -Ipacac. Zespół nabrał szerszego rozgłosu, zapraszano go na festiwale i koncerty w europie zachodniej i Stanach Zjednoczonych.

 

W skład zespołu wchodzą; Oleg Gitarkin - gitarzysta i niebywały mistrz samplingu, Zombie Girl - basistka propagująca fetyszystyczne ciuchy oraz perkusista Peskov, który swoim specyficzny brzmieniem dopełnia całość, oscylującą bardziej niby soudtracki z filmów Tarantino.

29.04.2012 - Szuflada 15
Chorzów, Wolności 15

http://www.facebook.com/szuflada15